něco o mě

...týden před mými sedmatřicátými narozeninami mi došlo, že ve čtyřiceti nechci vypadat jako obří koule, a že budu muset se sebou začít něco dělat. Neustále jsem se uklidňovla, že všechen tuk, který nosím, se "nějak" při mé výšce 183 cm rovnoměrně rozprostře a nebude nic poznat. Omyl! Kalhoty velikosti 46 už nevypadaly vůbec sexy...natož mé tělo bez nich! ( váha 81,5 kg ). Chtěla jsem mít své tělo i sebe zase ráda... 

Večer jsem se probírala internetem a hledala někoho zkušeného, kdo by mi OPRAVDU pomohl. Rozhodla jsem se pro výživovou poradkyni a druhý den jí zavolala. Následovala první schůzka a po vstupním pohovoru i příjemné překvapení, že když vydržím, mohu mít i 15 kg dolů ( já chtěla jen 5! ).

A tak před třemi lety všechno začalo. Pravidelně jíst, vyřadit potraviny, které člověku nedělají dobře a po kterých fakt nezhubne a k tomu přidat pohyb. No ale já nesnáším posilovny, do aquaparků plavat je z domu moc daleko a přinutit se pravidelně cvičit, nebylo nic pro mě. Žiju uprostřed lesů, tak to nejjednodušší, co mě napadlo, byl běh ( ale já ho už od dětství nenáviděla )...Pohyb byl ale nutností. Koupila jsem tenisky a v -10°C a sněhu vyběhla. Představte si, že jsem neuběhla ani jednu minutu v kuse! jednu jedinou minutu!

Nevzdala jsem to. První výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a moje váha šla směrem dolů. Pod dohledem se mi podařilo během půl roku dostat dolů 15 kilo! A vše bez všelijakých hubnoucích pilulek, pouze úpravou stravy a pohybem. Byla jsem nadšená! Vrátilo se mi sebevědomí, zmizelo spoustu bolestí, které mě trápily a okolí mě moc chválilo a podporovalo.

Nastalo ukončení dohledu výživové poradkyně a já už jsem se o sebe musela začít starat sama. Bála jsem se, ale za půl roku jsem se toho hodně o jídle i o svém těle naučila. Pokračovala jsem dál a dala dolů ještě 5 kilo. Zdravý život mě začal bavit a taky běh a joga, bez kterých si život už nedokážu představit. Neváhala jsem a začala studovat vše o jídle a potravinách. O lidském těle i psychice a jak vše spolu souvisí. Mám za sebou půlroční kurz Poradce pro výživu a suplementaci pod dohledem lektora pana magistra Martina Jelínka. Půlroční praxi ve Světě zdraví jako specialista.  Zajímám se o východní medicínu, zejména ajurvédu a o psychosomatiku a aromaterapii.

Chtěla bych vám předat své zkušenosti a podporovat vás a být oporou na cestě ke změně k lepšímu životu!

 

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.